Skating

Всичко, което не попада в другите категории.

no subject

Postby Rixx » July 5th, 2005, 8:29 pm

Напоследък скейта започна да набира скорост и започна да бъде все по-популярен между тийновете от цялата страна.За съжаление в по-малките градове(напр.Хасково,Димитровград и др.)няма големи и специални райони за практикуването на този екстремен спорт.
Следващата история е точно за един от тези малки градове, Хасково.В нея се разказва за безразборното отношение към начина на живот на едни тийнейджъри.
И така общината в Хасково беше започнала нещо(по-точно самите скейтъри бяха започнали)като скейт-рампи до паметника "Сърцето" (попитайте RulzZ на тази тема.. той добре трябва да знае).Но така и не беше завършен...Горките скейтъри!Не могат да направят нищо по-мащабно без съгласието на кмета!Но те не се предават и това е най-важно!Сега на този паметник,е статуята на "Св.Богородица".За нея можете да прочетете в haskovo.info .Вярно е,че тя бе приета в рекордите на Гинес,но все пак това не оправдава кмета!Той съвсем спокойно можеше да започне строежа на т.нар.Скей Зона на друго място.Но уви...Той нима не вижда колко е желан този спорт от тийновете?Не,просто иска повече пари за себе си!За съжаление,така е и в другите по-малки градове.
Не сме като американците на нашата възраст.Те си имат рампи,при това много добри,и всичко останало,което нужно за практикуването на скейта.!Когато имаш подкрепата на всички е по-лесно! Явно никой не вижда колко желаещи има за извършването на този спорт!Скейта принадлежи на новото поколение, на тийнейджърите!!!Който не го вижда е хубаво да се опомни и да направи нещо по въпроса!
Тук естествено не засягам ни най-малко големите областни градове като Пловдив,Варна и столицата София.Съгласен съм,че не може да има навсякъде скейт зони,но поне малко усилие от страна на общините ще вдъхне доверие и сигурност у младите хора.Но може би на следващите кметски избори пак ще се започне нещо...

Рулз чакам твоя коментар.. можеш да добавиш нещо :smt004
No One Lives Forever
User avatar
Rixx
Tech Mentor
 
Posts: 480
Joined: April 18th, 2005, 5:06 pm
Location: София - Нашия град е вашата столица

no subject

Postby RulzZ » August 2nd, 2005, 10:32 am

Еми аз не се занимавам със скеитове ама до колкото знам имат нещо като писта в единия краи на града ... А относно за рампите до паметника има 1 , 2 а пък и тои е мн удобно направен за по смелите скеитъри :) лично аз съм виждал 20тина човека да се събират там сяка вечер :) иначе спорта си е много добър и качва адреналина :)
No.One.Lives.Forever.!!!
RulzZ
Master of the dark force
 
Posts: 100167
Joined: May 5th, 2005, 2:43 pm
Location: Haskovo City

no subject

Postby BingoGirl » April 13th, 2007, 8:47 pm

мм..тоя спорт е мн як..в монтана направиха скейт парк и идват разни от софия и други,а определено за града не може да се каже,че е голям,но важното е че вече има парк:))
BingoGirl
VIP
 
Posts: 3
Joined: March 30th, 2007, 5:48 pm


Return to Общ Форум

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest